Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

piątek, 24 lipca 2015

Pecha Kucha Night #14 w Koszalinie

Miałam okazję wystąpić z prezentacją na Pecha Kucha Night #14 w CK105 w Koszalinie. To było niesamowite doświadczenie. Zwykle prelekcje trwają min 20 minut a tu miałam aż niecałe 7 min ;D To wspaniała forma prezentacji... Dynamika, aktywność, konkret. 20 slajdów i na każdy 20 sec. Nawet jeżeli ktoś "rozwlekał" wypowiedź, to i tak było ciekawie. Polecam w klasach starszych, gimnazjum i liceum tę formę opracowania treści. Czas był bezlitosny, tak jak ci, którzy go pilnowali ;)

fot. Cezary Żukowski
Tematyka prezentacji była różnorodna... Pasje, projekty, marzenia, zainteresowania. Moja oczywiście związana była z TIK w edukacji wczesnoszkolnej. Uzupełnieniem są treści zawarte na obu blogach. Ziarno zostało zasiane. Niechaj teraz kiełkuje :))

Nie zamieszczę prezentacji. Umieszczam film o polskiej szkole, który mogę oglądać w zapętleniu i nie będę miała dość <3