Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

czwartek, 13 sierpnia 2015

Awatarki Class Dojo

Poświęciłam "chwilkę"... ;) 

Przygotowałam dla moich uczniów awatarki. Każdy ma własnego, który losowo został przydzielony. Przewiduję możliwość zmiany wyglądu stworka :)) Załączam również szablony do kreatywnego wykonania własnego awatarka.

Kolekcję umieściłam w katalogu na Pinterest. Dla mnie jest to bardzo przydatne wizualne narzędzie do porządkowania informacji znalezionych w sieci. Bardzo łatwo można umieścić w poście bloga ramkę. Polecam :) Zbiory widoczne dla zarejestrowanych użytkowników.

  Obserwuj tablicę Class Dojo Polska: Awatarki należącą do użytkownika Edyta.