Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

piątek, 13 listopada 2015

Plakat z Kanapką Mocy w tle :)

Bardzo lubię składać collage ze zdjęć w piZap :) Ten edytor działa online na PC oraz jako darmowa aplikacja na Androida, więc z powodzeniem można z dziećmi pracować na tabletach. PiZap pokazałam uczniom podczas zajęć komputerowych. W obsłudze edytor ten jest intuicyjny naprawdę niewiele czasu dzieci potrzebowały do rozpracowania jego możliwości.

W jaki sposób ćwiczyliśmy umiejętność tworzenia collage w piZap? Z wykonanych fotografii podczas zajęć technicznych tworzyliśmy plakaty.