Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

piątek, 4 grudnia 2015

eTwinning: Dzień 4 Karteczki świąteczne

Dzisiaj pracowaliśmy nad karteczkami świątecznymi. Wykonaliśmy kartki dwoma sposobami i pozostało tylko omówienie, która praca sprawiała więcej radości, bardziej angażowała. Omówimy też zalety, może też wady, wysyłania kart świątecznych różnymi sposobami.
1. Wykonanie kartki świątecznej w parach w PAINT. Nadanie odpowiedniej nazwy. Zapisanie pliku w danym folderze na dysku, a następnie umieszczenie pliku w chmurze. Uczniowie mogli wykonać takie zadanie, ponieważ założyłam konto klasowe Google. Każdy zna adres i hasło, dzięki temu mogą na Dysku Google umieszczać prace, które wykonują w domach :)
2. Samodzielne wykonanie kartki świątecznej z dostępnych materiałów. Uczniowie przynieśli różnorodne ozdoby, naklejki, tasiemki. Kartki są w 100% wykonane wedle pomysłu dzieci. Zdjęć jeszcze nie mam, ale zamieszczę niebawem :)

Poniżej karteczki wykonane przez uczniów zaprzyjaźnionych w projekcie szkół umieszczane na Padlecie