Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

piątek, 15 kwietnia 2016

Mapy Google

Gdy prowadzimy projekty we współpracy z uczniami innych szkół często szukamy na mapie miejsca, w którym się uczą. Czasem wyciągam zakurzoną już papierową mapę Polski. Czasem, jak teraz, podczas zajęć komputerowych uruchamiamy Google maps. Przy okazji powtórzyliśmy nazwy państw sąsiadujących z Polską i kierunki na mapie. Poszukiwaliśmy miasta naszych przyjaciół z projektu i określaliśmy jego położenie. Zwiedzaliśmy wirtualnie Ostrów Wielkopolski i zawędrowaliśmy w okolice szkoły, w której uczą się nasi korespondenci.


Po zapoznaniu się z miejscowością odnaleźliśmy blog klasowy pani Anny Barczak. Niestety zdjęcia były małe. Powiedziałam, że w kolejnych listach, gdy już się poznają, mogą poprosić swojego "listowego przyjaciela" o fotografię. Nie wiadomo kiedy minęło 45 min zajęć komputerowych :)