Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

środa, 4 maja 2016

eTwinning: Jak wygląda Hanka?...

Czytaliśmy książeczkę pt. "Nowy projekt - nowa przygoda", którą osadziłam w jednym z poniższych postów na blogu. Następnie rysowaliśmy dziewczynkę, której będziemy czytać książeczki przez cały maj :)

W szkole rysowaliśmy nasze Hanki w PAINT. Można Hankę stworzyć na tablecie lub telefonie z Androidem.  Kliknij obraz i zainstaluj aplikację :)


https://play.google.com/store/apps/details?id=novoda.weeworld

Nasze Hanki już niebawem na blogu, a tutaj wykonane przez uczniów z zaprzyjaźnionych szkół :))