Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

piątek, 10 lipca 2015

Święto Kropki :)

Na początku września będziemy obchodzić Dzień Kropki.
To piękny przykład współpracy nauczycieli w sieci. W każdej klasie biorącej udział w wydarzeniu dzieją się wspaniałe rzeczy. Wspominam nasz film z zeszłego roku i podaję namiar na kropkowy blog. Oczywiście zachęcam do włączenia się w obchody The Dot Day. Ja już obmyślam plan zajęć :)


Filmik złożony w kreatorze YouTube z wykonanych podczas zajęć zdjęć. Założenie konta darmowe. YT to skarbnica tutoriali :)