Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

środa, 9 września 2015

Pierwsze spotkanie z awatarkami

Pierwsze spotkanie z Class Dojo było radosne. Powiedziałam dzieciom, że w tym roku będą pracować razem ze swoimi przyjaciółmi, których nauczą dobrego zachowania ;) Ustalaliśmy zasady zachowania, punktację, nagrody awatarkowe. Każdy otrzymał kartę, którą dziurkuje w chwili uzyskania odpowiedniej ilości punktów.


To wprowadzenie wykorzystałam do ćwiczenia spostrzegawczości, koncentracji uwagi, koordynacji wzrokowo-ruchowej i pamięci. Ćwiczyliśmy również rękę piszącą oraz umiejętność czytania.

Wszystkie awatarki ze swoimi imionami wyświetliłam na ekranie w laptopie (niestety nie dysponuję tablicą multimedialną). Każdy uczeń otrzymał kartę pracy przygotowaną w PAINT z konturem awatarka. Zadaniem było:
  • odszukanie własnego stworka wśród innych, 
  • zapamiętanie kolorystyki, 
  • kolorowanie zgodne z wzorem, 
  • odczytanie imienia przyjaciela i napisanie go na karcie. 
Awatarki zostały wycięte i naklejone na kolorowe karty. Ostatnim etapem pracy było stworzenie galerii naszych przyjaciół na tablicy korkowej w klasie :) Po otrzymaniu 20 punktów będzie pierwsza nagroda. Awatarka będzie można ozdobić w dowolny sposób.

Było działanie i radość :))