Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

sobota, 12 września 2015

Praca w grupach z Class Dojo

Class Dojo umożliwia zapisywanie grup. Dzięki temu można przydzielać punkty za pracę całej grupie. Zespoły można sobie wcześniej ustalić. Ja na początek zapisałam cztery grupy a uczniów losowałam patyczkami. Przygotowałam tabliczki z numerami grup.


Zabawa wykorzystująca scrabble. Wydrukowałam i zalaminowałam kartoniki. Litery były oznaczone kolorami spółgłosek i samogłosek (dla utrwalenia). Każda miała punktację. Nie układaliśmy krzyżówki. Zastosowałam łatwiejszy wariant. Każde dziecko z grupy losowało 5 kartoników. Układali wyrazy. Do liter, których nie użyli dobierali następne z kubeczka, tak aby w sumie było 5. Zliczali punkty każdego wyrazu i zapisywali na kartce. Na początek dla całej grupy. Ilość liter i ich punktację odwzorowałam ze strony Wikipedia