Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

wtorek, 15 grudnia 2015

eTwinning: Dzień 14 Bałwanki :)

Skąd tyle emocji?... Strojenie choinki nie było jedyną atrakcją. Szykowałam moim uczniom niespodziankę. Na początku zajęć włączyłam filmik z YouTube Jak zrobić bałwanka ze skarpety? Następnie powtórzyliśmy z pamięci kolejne etapy wykonania pracy i produkcja ruszyła ;D Pomocną dłoń podała nam mama jednego z uczniów, której z całego serca dziękuję :)

Praca została zadana z myślą o naszym szkolnym Kiermaszu Bożonarodzeniowym, ale dzisiejszego dnia rano wzruszyłam się bardzo. Gdy moi uczniowie weszli do sali, podeszli do parapetu. Każdy zabrał swojego bałwanka i postawił na ławce obok piórnika. Zapatrzeni w białych przyjaciół wspaniale słuchali baśni i pięknie pracowali w grupach. Niektórzy swoje bałwanki tulili. I jak ja miałabym je sprzedać?... Obiecałam, że sprzedamy tylko rodzicom autora albo wcale. Bardzo się ucieszyli z mojej decyzji <3 Jeżeli te bałwanki mają tak dobry, wyciszający wpływ na moje dzieciaczki jak dzisiaj, to mogą być z nami w klasie na ławkach przez cały rok :D