Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

środa, 16 grudnia 2015

eTwinning: Dzień 15

Praca z lekturą :) Uczniowie uważnie słuchali czytanej baśni. Omówiliśmy treść. Poprosiłam wreszcie, aby zastanowili się nad zakończeniem baśni. Uzasadniali w grupach czy zakończenie jest smutne czy może wesołe. Więcej dzieci doszło do wniosku, ze smutne, mniejsza grupa była za tym, że wesołe, dwoje wypowiedziało się "to zależy". Od czego zależy? Od tego jakie mamy podejście do życia :)


Gra matematyczna na zakończenie była wspaniałym sposobem na utrwalenie mnożenia przez 2. Jeden z uczniów zauważył, że wszystkie kolorowane wyniki są liczbami parzystymi. Zapytałam dlaczego? Po chwili namysłu odpowiedział, bo mamy razy dwa a dwa jest parzysta :))