Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

wtorek, 8 grudnia 2015

eTwinning: Dzień 8

Rozmawialiśmy o tym, kto w różnych krajach przynosi świąteczne prezenty.
Dokończyliśmy zdanie

W Twoim domu prezenty pod choinkę przynosi.....

Zdecydowana większość twierdziła, że Mikołaj. Jeżeli nie mikołaj to mama, tata, rodzice :) Nie mam na co dzień dostępu do tablicy. Nie mam codziennie tabletów. Laptop tym razem okazał się niezawodny :)

Jak wygląda św. Mikołaj?...Dalsza część zajęć związana była z rozwijaniem zdolności matematycznych. Gdy zeszliśmy na godzinkę zajęć wychowania fizycznego, spotkała nas niespodzianka. Z trybun w sali gimnastycznej podziwialiśmy zmagania sportowców klas IV-VI z różnych szkół koszalińskich w zawodach sportowych. W tym czasie odbywał się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Skoku Wzwyż.