Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

środa, 9 grudnia 2015

Nauczycielski nobel?... Ten post musiał powstać :))

 

Cieszę się z radości Superbelferki Jolanty Okuniewskiej. Jest to jedna z ważnych dla mnie osób, które inspirują, dodają sił, są drogowskazem. Jestem dumna, ze znajomości z nauczycielkami z grupy SBRPMini.


Jolu dziękuję za okazaną cierpliwość i serce :))


Czy słyszeli Państwo o nagrodzie „Global Teacher Prize”? Jeśli nie, to warto zapamiętać tę nazwę. To nauczycielski...
Posted by TVP Olsztyn on 9 grudnia 2015


Finałowa pięćdziesiątka nauczycieli została wyłoniona spośród 8 tys. nominacji i wniosków ze 148 krajów na całym świecie. Wśród tych kandydatów znaleźli się przedstawiciele 29 krajów. Jury zadecyduje, kto otrzyma główną nagrodę.