Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło. W zakładkach I kl@sa, II kl@sa, III kl@sa zamieszczam gry edukacyjne, które przygotowałam dla uczniów. Na stronach Narzędzia TIK i Aplikacje na tablet proponuję wszystko, co wykorzystuję w mojej pracy oraz podaję linki.

środa, 19 października 2016

Duszek w labiryncie

Dzisiaj w trzyosobowych grupach wyznaczaliśmy bałwankowi ścieżkę w labiryncie. Stworzyliśmy go z tego, co było "pod ręką", czyli uczniowskich zeszytów. Duszkiem została zabawka wykonana w zeszłym roku podczas zajęć technicznych ;)


Uczniowie zapisywali kod w formie strzałek na kartkach, a następnie prezentowali go przesuwając bałwanka po odpowiednich polach. Jedno dziecko z grupy czytało kod, drugie przesuwało duszka, trzecie sprawdzało poprawność wykonania zadania :) Labirynt miał trzy wyjścia. Niektórzy pracowali z prawdziwym zapałem. Najtrudniej było utrzymać względny spokój na korytarzu, gdy w salach odbywały się lekcje.