Blog powstał z myślą o uczniach, którzy chcą uczyć się przy pomocy nowoczesnych technologii. Myślę też, że nauczyciele znajdą tu kilka pomysłów na wykorzystanie TIK w edukacji oraz inspirację do samodzielnych poszukiwań. Parafrazując Jolantę Okuniewską, wspaniałą nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i moją mentorkę, wspomnę, iż tablet to (nie)zwyczajny przybór szkolny, który wykorzystujemy podczas zajęć zupełnie tak samo jak pióro czy liczydło.

czwartek, 25 listopada 2021

eTw Tajemnice... Królewska galeria sztuki

Spacerując królewskimi korytarzami podziwialiśmy piękne obrazy. Zauważyliśmy, że jednym z ulubionych malarzy królowej jest Kandinsky. Na początku jego sztuka nie była dla nas zbyt zrozumiała. Postanowiliśmy na dłużej zatrzymać się przy trzech wybranych obrazach i... Okazało się, że malarstwo abstrakcyjne nie jest takie niezrozumiałe. Każdy, patrząc na dany obraz, mógł powiedzieć, co sobie wyobraża, co czuje, bo taka jest abstrakcja. To operowanie barwą i kształtem w taki sposób, aby przekaz nie był oczywisty, realny. 

Abstrakcja....
Brawa, kompozycja...
Co widzisz oczami duszy swojej?...
Może dostrzeżesz wieżowiec, lwa, nakryty stół, lewitujące jedzenie, ewolucję w morzu, królika, wazon widziany od góry, oko wieloryba i plankton, czarną dziurę, atak kosmitów, niezwykłe stwory w akwarium szalonego naukowca albo zaskakujący świat snu?...

Uczniowie 2a mają piękną wyobraźnię.

POLECAMY GALERIĘ!